Ρεάλ Μαδρίτης: Συνεχίζει αήττητη στα φιλικά – Κέρδισε εύκολα και την Σαραγόσα (videos)

2020-09-05T15:12:28+00:00 2020-09-05T15:12:28+00:00.

05/Sep/20 15:12

Συνεχίζει τις καλές και… αήττητες εμφανίσεις στα φιλικά παιχνίδια της η Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζοντας και την Σαραγόσα σχετικά εύκολα με 91-75!

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο δείχνει απόλυτα έτοιμη για το Super Copa της επόμενης εβδομάδας (12-13/9) αφού και στο τέταρτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσε κέρδισε σχετικά άνετα με 91-75, αυτή τη φορά την Σαραγόσα.

Η “Βασίλισσα” ήταν καλύτερη από το πρώτο ημίχρονο και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 41-35, ενώ στην εξαιρετική πρώτη περίοδο της δέχθηκε μόλις 9 πόντους.

Στο δεύτερο εικοσάλεπτο του φιλικού στο Θιουδάδ η Ρεάλ ήταν “καταιγιστική” στην επίθεση και σκοράροντας συνολικά 50 πόντους πήρε την άνετη νίκη με 91-75!

Κορυφαίοι για την Ρεάλ ήταν ο Τόμπκινς με 13 πόντους, οι Καμπάτσο – Τέιλορ με 11 πόντους, ενώ ο Ουόλτερ Ταβάρες πρόσθεσε 9.