Βιλερμπάν – Βαλένθια 66-77: Πήραν την νίκη και την πρωτιά του τουρνουά οι “νυχτερίδες” (videos)

2020-09-16T21:47:15+00:00 2020-09-16T21:51:24+00:00.

16/Sep/20 21:47

Με την άμυνα της σε καλή βραδιά η Βαλένθια κέρδισε τον τελικό του τουρνουά που διοργάνωσε απέναντι στην Βιλερμπάν με 77-66 και κατέλαβε την πρώτη θέση.

Το τουρνουά προετοιμασίας στην Βαλένθια όπου συμμετείχε και ο Ολυμπιακός, ολοκληρώθηκε με την οικοδέσποινα να κερδίζει στον τελικό την Βιλερμπάν με 77-66 και να καταλαμβάνει την πρώτη θέση.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Ντούμπλιεβιτς με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Τόμπεϊ με 13 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Κάλινιτς με 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από την πλευρά της γαλλικής ομάδας ξεχώρισαν ο Κόουλ με 11 πόντους και 4 ασίστ, ο Ντιό με 11 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Λάιτι με 10 πόντους.

Στα του παιχνιδιού η Βαλένθια επέβαλλε από το πρώτο ημίχρονο τον ρυθμό της και πήγε με διψήφια διαφορά (46-36) στα αποδυτήρια, την οποία κατάφερε να διατηρήσει και στην τρίτη περίοδο (60-50).

Τελικά στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι δραματικό στο φιλικό ματς και οι “νυχτερίδες” πήραν την νίκη και την πρώτη θέση στο τουρνουά.

Τα δεκάλεπτα: 15-29, 36-46, 50-60, 66-77.