Πρίντεζης: Φώναξε ΠΑΡΩΝ στο ΟΑΚΑ και “πλήγωσε” τον Παναθηναϊκό! (video)

2020-10-09T22:33:31+00:00 2020-10-10T06:01:33+00:00.

09/Oct/20 22:33

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι του ΟΑΚΑ απέναντι στον Παναθηναϊκό με 78-71, έχοντας σε μεγάλη βραδιά τον υπαρχηγό του Γιώργο Πρίντεζη.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έδειξε βελτιωμένη αλλά όχι… έτοιμη ακόμα και κατάφερε χάρη στην άμυνα της, αλλά και τον Γιώργο Πρίντεζη να πάρει το μεγάλο διπλό στο ΟΑΚΑ κόντρα στο “τριφύλλι” με 78-71 για την 2η αγωνιστική της Ευρωλίγκα.

Θυμηθείτε τι δήλωσε ο “Πρι” στο Eurohoops παραμονές του ντέρμπι “αιωνίων” στο ΟΑΚΑ!

Ο υπαρχηγός του Ολυμπιακού ήταν εξαιρετικός και έδειξε έτοιμος για μία ακόμα σεζόν να ξεχωρίσει “σκοτώνοντας” την ομάδα του Γιώργου Βόβορα και παρότι στην πρεμιέρα με την Ζαλγκίρις αγωνίστηκε μόλις 11′ λεπτά, στο ΟΑΚΑ ήταν καθοριστικός με 17 πόντους (6/7 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 20 λεπτά συμμετοχής!

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του κόντρα στον Παναθηναϊκό!

Μετά το τέλος ντέρμπι “αιωνίων” ο Πρίντεζης δήλωσε:Πάντα πιστεύω ότι η ομάδα κερδίζει. Ήταν πολύ καλό που αντιδράσαμε μετά την κακή ήττα στην πρεμιέρα. Και ως ομάδα κερδίσαμε. Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι σε όλο το 40λεπτο, αλλά ήμασταν συγκεντρωμένοι στη μεγαλύτερη διάρκεια, βάλαμε τα σουτ και πήραμε μια σημαντική νίκη. Πάντα τα παιχνίδια με τον Παναθηναϊκό είναι πολύ σημαντικά. Είναι μια πολύ καλή νίκη και όπως ξέρουν όλοι η σεζόν είναι μεγάλη και ακόμα είναι πολύ νωρίς“.