Βόβορας: “Η μεγαλύτερη βελτίωση ήταν πνευματική”

2020-12-03T23:04:00+00:00 2020-12-03T23:04:00+00:00.

03/Dec/20 23:04

EUROLEAGUE 2020-2021 / ÁÑÌÁÍÉ - ÐÁÏ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)

Για την βελτίωση της ομάδας του μίλησε ο Γιώργος Βόβορας μετά το μεγάλο διπλό του Παναθηναϊκού στο Μιλάνο με 80-77.

Το “τριφύλλι” πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο στην Ιταλία και με μία μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο λεπτό πανηγύρισε την σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 80-77 κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Γιώργος Βόβορας μετά το τέλος του αγώνα σε δηλώσεις που έκανε στάθηκε στο κομμάτι που βελτιώθηκαν οι παίκτες μετά την “συντριβή” από την Βιλερμπάν, ενώ τόνισε και το γεγονός πως σε τέτοια ματς πρέπει η ομάδα του να παλεύει και στα 40′ λεπτά.

Αναλυτικά τι είπε:

“Η μεγαλύτερη βελτίωση ήταν πνευματική, με το πώς προσεγγίσαμε το παιχνίδι. Για να κερδίσεις τέτοια ματς πρέπει να παλέψεις 40 λεπτά. Εμείς παλέψαμε 40 λεπτά και τα καταφέραμε”.