Ζαλγκίρις – Βιλερμπάν 85-75: Επέστρεψε στις νίκες, σπάζοντας το γαλλικό αήττητο (videos)

2021-03-02T20:57:23+00:00 2021-03-02T22:28:54+00:00.

02/Mar/21 20:57

Η Ζαλγκίρις έκανε ένα καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας έτσι τη νίκη απέναντι στην Βιλερμπάν και επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά από δύο σερί ήττες.

Κάνοντας εξαιρετική δουλειά στο τρίτο δεκάλεπτο, Η Ζαλγκίρις πήρε τον έλεγχο του αγώνα και έφτασε με σχετική χαλαρότητα στη νίκη επί της Βιλερμπάν με 85-75.

Οι Γηπεδούχοι με αυτό τον τρόπο ανέβηκαν στο 15-12 και βλέπουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία την συνέχεια, έχοντας παράλληλα αφήσει πίσω τους τις δύο συνεχόμενες ήττες.

Από την άλλη η Βιλερμπάν υποχώρησε στο 12-15.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Η Βιλερμπάν ξεκίνησε καλά και στο ημίχρονο είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα (40-42, 20′), όμως στη συνέχεια οι Λιθουανοί ήταν τα αφεντικά της αναμέτρησης. Λίγο πριν συμπληρωθεί το τρίτο δεκάλεπτο, ξέφυγαν στο +10 (67-57, 30′), ενώ στο τελευταίο κράτησαν την απόσταση… ασφαλείας και έφτασαν άνετα στη νίκη με 85-75.

Δεκάλεπτα: 17-20, 40-42, 67-57, 85-75

Πού κρίθηκε:

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κομβικό για το ματς, με την Ζαλγκίρις να τρέχει ένα επιμέρους 27-15, παίρνοντας τα ηνία.