Αρμάνι – Φενέρ 92-100: Εμφατικό “διπλό” για πλέι οφ από τους Τούρκους! (videos)

2021-03-03T22:39:10+00:00 2021-03-03T23:41:00+00:00.

03/Mar/21 22:39

Η Φενέρ πήρε μια σπουδαία νίκη μέσα στο Μιλάνο με 100-92 και ανέβηκε στις 16 νίκες, μειώνοντας στο πόντο την διαφορά της από την τετράδα.

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς, η Φενέρ πήρε τη νίκη μέσα στην έδρα της Αρμάνι με 100-92 και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, κοιτάζοντας παράλληλα την τετράδα.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Φενέρ ανέβηκε στο 16-11, με την Αρμάνι να υποχωρεί στο 17-10, ενώ η διαφορά των 8 πόντων αφήνει… ανοιχτούς λογαριασμούς στις δύο ομάδες, καθώς με 8 είχε επικρατήσει στον πρώτο γύρο και η ιταλική ομάδα (71-79).

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Η εξέλιξη του αγώνα:

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν… ζεστές την αναμέτρηση, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 28-24 και το ημίχρονο στο 52-50, καθώς καμία τους δεν μπόρεσε να ξεφύγει.

Η Αρμάνι από την άλλη μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο, κάνοντας το σκορ 60-53 (22’), όμως η Φενέρ δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα. Ένα σερί 13-0 έκανε το σκορ 60-66, με την Φενέρ να φτάνει στο 69-78 στο 30’.

Οι Ιταλοί επέστρεψαν εκ νέου και μείωσαν στον πόντο (81-82, 34’), όμως ένα 6-0 της Φενέρ έκανε το σκορ 81-88 (36’). Κάπου εκεί τα πράγματα πήραν τον δρόμο τους, με την τουρκική ομάδα να φτάνει εν τέλει στη νίκη με 92-100.

Δεκάλεπτα: 28-24, 52-50, 60-53, 92-100.

Πού κρίθηκε:

Το 13-0 της Φενέρ στο τρίτο δεκάλεπτο έφερε τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση, με την τουρκική ομάδα να πατάει γκάζι στη συνέχεια και να παίρνει τη νίκη.