Τρομακτική η Εφές, διέλυσε και την Ζαλγκίρις! (videos)

2021-03-12T20:11:45+00:00 2021-03-13T12:55:19+00:00.

12/Mar/21 20:11

Η Εφές έκανε το τέλειο παιχνίδι και διέσυρε τη Ζαλγκίρις, επικρατώντας άνετα με 89-62 και φτάνοντας τις 7 σερί νίκες!

Αγωνιστικό με σπασμένα φρένα μοιάζει η Εφές, με την ομάδα του Αταμάν να κάνει ό,τι θέλει απέναντι στην Ζαλγκίρις και να επικρατεί άνετα με 89-62.

Με αυτό τον τρόπο οι γηπεδούχοι έφτασαν τις 7 σερί νίκες, ενώ συνολικά πλέον βρίσκεται στο 18-10, κρατώντας το βλέμμα ψηλά…

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Η Εφές μπήκε με… σπασμένα φρένα στο ματς, με τους Τούρκους να κάνουν σπουδαία δουλειά και να μην αφήνουν τη Ζαλγκίρις να πάρει… ανάσα! Έτσι το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την Εφές στο +14 (26-12). Με τον Σέιν Λάρκιν να έχει πάρει… φωτιά, η διαφορά «εκτοξεύτηκε» (36-12, 13′) και κάπως έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 49-28.

Το σκηνικό δεν άλλαξε και στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, με την Εφές να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι, , όπως δείχνει και το 76-48 του τρίτου δεκαλέπτου, με την τέταρτη περίοδο να αποτελεί απλά μια τυπική διαδικασία. Τελικό σκορ 89-62 και άνετη νίκη για την Εφές.

Τα δεκάλεπτα: 26-12, 49-28, 76-48, 89-62.