Λαρεντζάκης: “Κάτι χρωστάμε στη Ρεάλ από το 2014 – Γνωστή η κλάση του Πρίντεζη”

2021-04-01T00:19:43+00:00 2021-04-01T00:19:43+00:00.

01/Apr/21 00:19

Δηλώσεις με… νόημα για το παιχνίδι με την Ρεάλ Μαδρίτης (2/4) έκανε ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης μετά το μεγάλο διπλό του Ολυμπιακού στην Ισπανία κόντρα στην Βαλένθια.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα για τρία δεκάλεπτα αν και βαθμολογικά αδιάφορη στην Ισπανία πραγματοποίησε μία εκπληκτική εμφάνιση και κέρδισε την Βαλένθια που “καιγόταν” για τη νίκη με 88-79, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 15-17.

Μετά το παιχνίδι ο διεθνής γκαρντ του Ολυμπιακού Γιαννούλης Λαρεντζάκης που σε 16:54 είχε 8 πόντους με 3/6 σουτ, 3/4 βολές, 2 ασίστ, 2 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 4 λάθη, μίλησε στη κάμερα της NOVA και αναφέρθηκε στην αποψινή βραδιά των “ερυθρόλευκων”, αλλά και στο παιχνίδι της Μαδρίτης το βράδυ της Παρασκευής (2/4) όπου θυμήθηκε τον αποκλεισμό της ομάδας του στα playoffs το 2014 από την Ρεάλ.

Αναλυτικά τι είπε:

“Tο ματς στην 4η περίοδο πήρε… τρελό ρυθμό και η Βαλένθια μας πλησίασε. Πιστεύων πως για 35 λεπτά παίξαμε εκπληκτικά και γι αυτό καταφέρουμε να πάρουμε τη νίκη κόντρα σε μία ομάδα που έπαιζε τη… ζωή της. Δεν πρόκειται να παρατήσουμε κανένα παιχνίδι και θα δώσουμε το 100% και στα υπόλοιπα δύο για να φτάσουμε στη νίκη. Πρέπει να παίζουμε με συνέπεια και κάλλιο αργά παρά ποτέ Έχουμε συνέπεια και δουλεύουμε καθημερινά.

Το επίπεδο της Ευρωλίγκα είναι πολύ υψηλό κι αν δεν παίξεις όπως πρέπει θα σε τιμωρήσει ο αντίπαλος. Η κλάση του Πρίντεζη είναι γνωστή σε όλη την Ευρώπη. Είναι ένας μεγάλος παίκτης και απόψε ήταν απόλυτα εύστοχος και ο MVP του ματς. Πάμε για τη νίκη μέσα στη Μαδρίτη, γιατί κάτι… χρωστάμε στη Ρεάλ σαν Ολυμπιακός από το 2014!