Ρεάλ: Ξεκίνημα σκέτη ΜΑΓΕΙΑ στο Game 4 με την Εφές!

2021-04-29T21:19:30+00:00 2021-04-29T21:37:05+00:00.

29/Apr/21 21:19

Η Ρεάλ μπήκε με σπασμένα φρένα στο ματς κόντρα στην Εφές, με την Βασίλισσα να ξεκινάει την αναμέτρηση με σερί 17-0!

Ο Πάμπλο Λάσο έκανε κίνηση ΜΑΤ στο ξεκίνημα του ματς με την Εφές, αναγκάζοντας τους Τούρκους να μείνουν άποντοι για 6 λεπτά!

Η Ρεάλ ξεκίνησε με άμυνα ζώνης και η Εφές βραχυκύκλωσε, ενώ στην άλλη μεριά του παρκέ ο Κάρολ πυροβολούσε ασταμάτητα, με το σερί να φτάνει στο 17-0!

Η Εφές βρήκε λύση με τον Σίμον, ο οποίος έβαλε το πρώτο σουτ της ομάδας του στο 6’, μειώνοντας σε 17-3.

Το εκρηκτικό ξεκίνημα της Ρεάλ μάλιστα, ανάγκασε την Ευρωλίγκα να κάνει ένα ξεχωριστό ποστ στα social media, καθώς το 17-0 είναι από μόνο του εντυπωσιακό.

Η Εφές βέβαια δεν άφησε αναπάντητο αυτό το σερί της Ρεάλ και με επιμέρους 2-19 μπήκε για τα καλά μέσα στο ματς, κάνοντας το σκορ 19-19 στο 12′. Μάλιστα δεν έμεινε εκεί και πριν ακόμα εκπνεύσει το ημίχρονο πήρε και το προβάδισμα (27-29, 14′), σε ένα ματς που μας προϊδεάζει για συναρπαστική συνέχεια.