Έξαλλος ο Αταμάν με την Πρωταθλήτρια Ευρωλίγκας Εφές, που έπαιξε “σαν ομάδα ακαδημίας”

2021-10-13T15:40:34+00:00 2021-10-13T15:59:46+00:00.

13/Oct/21 15:40

Ο Εργκίν Αταμάν μίλησε για την ήττα της Εφές από τη Βιλερμπάν και τόνισε μεταξύ άλλων πως η ομάδα του έπαιξε σαν να είναι ομάδα ακαδημίας.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Η Βιλερμπάν έριξε στο… καναβάτσο την Εφές, με τον Κώστα Αντετοκούνμπο να σκοράρει στο τέλος και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του, η οποία έκανε την έκπληξη και πήρε τη νίκη απέναντι στην πρωταθλήτρια Ευρώπης. Είναι χαρακτηριστικό πως οι Γάλλοι επέστρεψαν από το -19, παίρνοντας εν τέλει ένα τεράστιο αποτέλεσμα, απέναντι στην υπερομάδα του Αταμάν.

Αυτό το αποτέλεσμα, αλλά κυρίως η εμφάνιση, δεν άρεσε καθόλου στον Εργκίν Αταμάν, που μετά το τέλος του αγώνα αναφέρθηκε με σκληρά λόγια στην εικόνα της Εφές.

Μάλιστα, ο κόουτς της περσινής πρωταθλήτριας Ευρώπης τόνισε μεταξύ άλλων πως στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα του έπαιξε σαν ομάδα ακαδημίας! “Δεν είναι εύκολο να μιλήσεις μετά από μία τέτοια ήττα. Πιστεύω ότι στα τελευταία 12-13 λεπτά παίξαμε σαν ομάδα ακαδημίας. Κάναμε ανόητα λάθη. Συγχαρητήρια στην Βιλερμπάν, προσπάθησαν πολύ στο τέλος και άλλαξαν το παιχνίδι”, ήταν τα λόγια του.

Κώστας Αντετοκούνμπο: Οκτώ καρφώματα σε 11 δίποντα, ένα πρωτοσέλιδο στην “Εκίπ”! (Videos)

Κώστας Αντετοκούνμπο: Προσφέρει λύσεις και… νίκες στην Βιλερμπάν! (videos)

Βιλερμπάν – Αναντολού Εφές: Το άστρο των Αντετοκούνμπο! (videos)