Σλούκας: Πρώτος σκόρερ στη Βαρκελώνη, αλλά άστοχος στα σουτ της νίκης! (videos)

2021-10-14T00:04:01+00:00 2021-10-14T03:45:54+00:00.

14/Oct/21 00:04

Kostas Sloukas of Olympiacos Piraeus gestures during the Turkish Airlines EuroLeague match between FC Barcelona and Olympiacos Piraeus at Palau Blaugrana on October 13, 2021 in Barcelona, Spain.

Ο Κώστας Σλούκας ήταν ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού απέναντι στην Μπαρτσελόνα, όμως έχασε δύο φορές την ευκαιρία να δώσει στην ομάδα του τη νίκη.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στην Βαρκελώνη, γνωρίζοντας την ήττα μετά από ένα συγκλονιστικό ματς με 79-78. Βέβαια οι Πειραιώτες είχαν δύο φορές την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, όμως αστόχησαν τόσο στο τέλος της κανονικής διάρκειας, όσο και σε αυτό της παράτασης.

Δράστης και στις δύο περιπτώσεις ήταν ο Κώστας Σλούκας.

Ο ηγέτης του Ολυμπιακού είχε προσπαθήσει να δώσει το προβάδισμα στα 11’’ πριν το τέλος, χωρίς επιτυχία όμως, ενώ στην εκπνοή της παράτασης επιχείρησε ένα φλότερ, που όπως, όπως και το προηγούμενο σουτ, έτσι και αυτό, δεν βρήκε στόχο.