Κάιλ Χάινς: Κράτησε για τον Παναθηναϊκό την καλύτερη φετινή του εμφάνιση (video)

2021-12-14T22:37:22+00:00 2021-12-14T23:25:04+00:00.

14/Dec/21 22:37

Η Αρμάνι Μιλάνο κέρδισε εύκολα στο “Forum” τον Παναθηναϊκό με 75-54 έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τον Κάιλ Χάινς.

Ο Παναθηναϊκός αν και κατά διαστήματα ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός μέσα στο Μιλάνο κόντρα στην Αρμάνι “προδόθηκε” από την επίθεση του και γνώρισε τη δίκαιη και άνετη ήττα με 75-54 παραμένοντας χωρίς διπλό για 9 σερί ματς στη φετινή Ευρωλίγκα.

Παίκτης-κλειδί στο καθοριστικό για την εξέλιξη του ματς τρίτο δεκάλεπτο για την ομάδα του Έτορε Μεσίνα ήταν ο Κάιλ Χάινς. Ο σπουδαίος βετεράνος σέντερ έκανε τη διαφορά στην επίθεση πραγματοποιώντας season high επίδοση με 14 πόντους (6/7 δίποντα) εκ των οποίων οι 10 στη τρίτη περίοδο, ενώ ακόμα μάζεψε 4 ριμπάουντ και είχε 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Παράλληλα ο Χάινς έκανε μεγάλη ζημιά μέσα στη πράσινη ρακέτα με το pick n’ roll, ενώ στο πίσω μέρος του παρκέ έβγαλε πολλές άμυνες ψηλά και στο post.

Αναλυτικά τι είπε μετά το ματς:

“Κάθε νίκη είναι σημαντική, είναι μεγάλη σεζόν και πρέπει να υπερασπιστούμε το ματς. Εγώ και ο Τσάτσο ξέρουμε ο ένας τον άλλον. Γνωρίζουμε πως ο Δεκέμβρης είναι ο μήνας που πρέπει να ανεβάσουμε την απόδοσή μας”.