“Ιπτάμενος” Ντόρσεϊ, καταιγιστικός Ολυμπιακός (videos)

2021-12-15T20:52:05+00:00 2021-12-15T21:17:23+00:00.

15/Dec/21 20:52

dorsey

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο το ματς με τη Μπάγερν, προσφέροντας και θέαμα.

Η 15η αγωνιστική φέρνει τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ να υποδέχεται την Μπάγερν.

Οι ”ερυθρόλευκοι” θέλει να συνεχίσει το αήττητο σερί και το έδειξε από την αρχή της αναμέτρησης.

Το 10-0 στο πρώτο πεντάλεπτο τα λέει όλα, ενώ δεν έλειψε και το θέαμα, με τον Κώστα Παπανικολάου να υψώνει και τον Τάιλερ Ντόρσεϊ να καρφώνει!

Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο +16 για τους γηπεδούχους (26-10), παίζοντας εξαιρετικά ειδικά στην άμυνα, με την συνέχεια να είναι ακόμα καλύτερη, με τρομερό ποσοστό στα δίποντα και… μηδέν τρίποντα.

Οι ”ερυθρόλευκοι” ξέφυγαν με 49-24 στο ημίχρονο, με τρομερή απόδοση και στις δυο παρκέ του γηπέδου, έχοντας 20/24 δίποντα, 0/6 τρίποντα και 9/11 βολές. Σάσα Βεζένκοφ με 11 και Τόμας Ουόκαπ με 8 πόντους έδειξαν τον δρόμο.

Όλα αυτά, ενώ οι Βαυαροί (7 ο ΝτεΣον Τόμας) σούταραν 5/14 δίποντα, 3/12 τρίποντα και 5/6 βολές, χάνοντας σε κατηγορίες όπως τα ριμπάουντ (16 έναντι 9), οι ασίστ (8-4) και τα λάθη (5-8).