Μπάγερν: Γιάραμαζ και Λούτσιτς υπέταξαν τη Ζάλγκιρις

2022-01-11T22:25:38+00:00 2022-01-11T22:33:12+00:00.

11/Jan/22 22:25

Η Μπάγερν επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Ζάλγκιρις με 74-65 στο Μόναχο.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπάγερν, με την ομάδα του Τρινκιέρι να επικρατεί της Ζάλγκιρις με και να βάζει τέλος στο σερί των τριών ηττών.

Πλέον οι Βαυαροί ανέβηκαν στο 8-10, με τη Ζάλγκιρις να υποχωρεί στο 3-14 και να παραμένει στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Να σημειωθεί πως για την Μπάγερν, την πρώτη του εμφάνιση τη φετινή σεζόν στην Ευρωλίγκα έκανε και ο Λέον Ραντόσεβιτς που απουσίασε αρκετούς μήνες λόγω τραυματισμού στο πόδι.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Το ματς:

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει στο εύθραυστο 34-33. Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική. Η Μπάγερν βρήκε λύσει με τον Λούτσιτς και τον Γιάμαραζ να παίρνουν πρωτοβουλίες και πήρε τον έλεγχο, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο στο 61-54, Στη συνέχεια παρέμεινε σε ρόλο οδηγού και στο τέλος πήρε τη νίκη με

Δεκάλεπτα: 16-15, 34-33, 61-54, 74-65

Παίκτης κλειδί:

Ο Γιάραμαζ με 16 πόντους ήταν ο κορυφαίος, ενώ ο Λούτσιτς πρόσθεσε 12. Για τη Ζάλγκιρις ο Νεμπο είχε 14 και 9 ριμπάουντ.

Πού κρίθηκε:

Η Μπάγερν έκανε πιο μεστό ματς, σουτάροντας καλύτερα εντός παιδιάς (50% δίποντα, 39% τρίποντα), ενώ ήταν ανώτερη και στον συντελεστή ασίστ λαθών, έχοντας 15-11, την ώρα που η Ζάλγκιρις ήταν στο 11-13.