Ο Μάικ Τζέιμς τώρα και μπλοκέρ: Το εντυπωσιακό του “στοπ” στον Κουζμίνσκας! (video)

2022-01-20T19:08:33+00:00 2022-01-20T19:08:33+00:00.

20/Jan/22 19:08

Ένα εντυπωσιακό highlight στην άμυνα έκανε στο παιχνίδι της Μονακό στην Αγία Πετρούπολη ο ηγέτης της Μάικ Τζέιμς.

Δύσκολη αποστολή είχε αυτή την εβδομάδα για την Ευρωλίγκα η Μονακό καθώς αντιμετώπισε την Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης των Τσάβι Πασκουάλ και Ταϊσόν Κάρτερ (ντεμπούτο) στη Ρωσία.

Στη δεύτερη περίοδο του ματς (στο 16′) με το σκορ στο 29-23 υπέρ των Μονεγάσκων ο Μάικ Τζέιμς σε αιφνιδιασμό έδωσε λάθος πάσα και ο Κουζμίνσκας μετά από κλέψιμο έτρεψε στο transition, όμως την ώρα που προσπάθησε να σκοράρει ο Αμερικανός ηγέτης της Μονακό τον σταμάτησε με ένα εντυπωσιακό μπλοκ!

Συνολικά ο Μάικ Τζέιμς στο πρώτο μέρος αγωνίστηκε για 14 λεπτά και είχε 2 πόντους με 1/6 σουτ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 λάθη, 1 ριμπάουντ και 1 μπλοκ.