Σφαιρόπουλος: “Παίξαμε καταπληκτική άμυνα απέναντι στον Ολυμπιακό”

2022-01-20T22:06:28+00:00 2022-01-20T22:06:28+00:00.

20/Jan/22 22:06

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος είδε την Μακάμπι να κυριαρχεί απόλυτα του Ολυμπιακού, με τον Έλληνα κόουτς να μην μπορεί να κρύψει την ικανοποίησή του για την εικόνα της ομάδας του.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Η Μακάμπι έκανε φύλλο και φτερό τον Ολυμπιακό στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας με άνεση στο τελικό 84-69 και ο Γιάννης Σφαιρόπουλος εμφανίστηκε απόλυτα ικανοποιημένος στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα.

Ο Έλληνας κόουτς στάθηκε στην άμυνα των παικτών του, ενώ δεν παρέλειψε να τονίσει πως ο Ολυμπιακός είναι μια ομάδα με ταλέντο στην επίθεση, γεγονός που κάνει ακόμα πιο σημαντικό το τελικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά:

“Όταν παίζεις καλά, χρειάζεσαι και τύχη πολλές φορές. Χάσαμε κάποια ματς στις λεπτομέρειες που γυρίζουν τα παιχνίδια, αλλά σήμερα παίξαμε καταπληκτική άμυνα απέναντι σε μια πολύ καλή επιθετικά ομάδα”.