Παπαγιάννης: ΑΠΙΘΑΝΟ ημίχρονο κόντρα στην Ρεάλ! (videos)

2022-03-31T20:44:41+00:00 2022-03-31T20:54:09+00:00.

31/Mar/22 20:44

papagiannis_real

Ο Παναθηναϊκός έκανε ένα φοβερό πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Ρεάλ με Παπαγιάννη από ΑΛΛΟΝ πλανήτη!

Tου Βαγγέλη Παπαδημητρίουinfo@eurohoops.net

Το πρώτο μέρος στο ΟΑΚΑ άνηκε στον Παναθηναϊκό απέναντι στη Ρεάλ, όπως δείχνει και το 41-32.

Οι ”πράσινοι” ήταν εξαιρετικοί σε επίθεση και κυρίως άμυνα, δεν έχασαν ούτε μία φορά το προβάδισμα, ενώ έφτασαν ακόμα και στο +13 (22-9).

Όλα τα λεφτά, όμως, ήταν ο Γιώργος Παπαγιάννης. Ο Έλληνας σέντερ είχε δύσκολο έργο απέναντι στον Ουόλτερ Ταβάρες.

Παρόλα αυτά, έκανε απίστευτα πράγματα!

Σε 14:47′, είχε 10 πόντους (5/6 δίποντα, 0/1 βολές), 8 ριμπάουντ και 5 μπλοκς, για το 21 στο ranking!

Έκανε, μάλιστα, 4 μπλοκς στη πρώτη περίοδο, ενώ με μόλις ένα ακόμα, θα έχει νέο ρεκόρ στην Ευρωλίγκα σε 118 ματς!

Όσο για το ματς, ο Παναθηναϊκός είχε 13/22 δίποντα, 5/12 τρίποντα, 0/1 βολές, 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 λάθη, με τον Νεμάνια Νέντοβιτς να είναι πρώτος σκόρερ με 11 πόντους.

Η Ρεάλ, από την άλλη, 11/28 δίποντα, 2/8 τρίποντα, 4/6 βολές, 24 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 6 λάθη, με τον Τομά Ερτέλ να έχει 7 πόντους.