Μεσίνα: “Μας ανησυχεί πολύ ο τραυματισμός του Σιλντς”

2022-10-21T15:53:45+00:00 2022-10-21T15:53:45+00:00.

21/Oct/22 15:53

messina

Η Μιλάνο με μία εντυπωσιακή απόδραση πέρασε από το Μόναχο και πανηγύρισε την τρίτη της νίκη στην Ευρωλίγκα με 83-82 επί της Μπάγερν.

Μετά από ένα πραγματικό “θρίλερ” 40 λεπτών στο Μόναχο η Μιλάνο πανηγύρισε ένα τεράστιο διπλό με 83-82 κόντρα στην Μπάγερν, με “ήρωες” της τελευταίας στιγμής τους Μπάρον και Μέλι για το ρεκόρ 3-1 στην Ευρωλίγκα.

Μετά το παιχνίδι ο προπονητής των Ιταλών Έτορε Μεσίνα πέρα από τα πολύ καλά λόγια που είπε για τον Νικολό Μέλι (17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 μπλοκ), έκανε γνωστό πως ανησυχεί πολύ για τον τραυματισμό του Σαβόν Σιλντς στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Ο εξαιρετικός γκαρντ/φόργουορντ της Μιλάνο σε 5′ λεπτά στο πρώτο μέρος, που πρόλαβε να αγωνιστεί είχε 5 πόντους, 1 λάθος και 1 κερδισμένο φάουλ, αλλά δεν αγωνίστηκε στο υπόλοιπο ματς και πλέον αναμένονται νεότερα για την κατάσταση του.

Αναλυτικά τι είπε ο Μεσίνα:

“Ο Μέλι πραγματικά μας κουβάλησε στους ώμους του, όταν ήταν δύσκολα τα πράγματα από τη στιγμή του τραυματισμού του Σιλντς και μετά. Μας ανησυχεί πολύ ο τραυματισμός του. Ο Μέλι μας καθοδήγησε και μας έδωσε την ευκαιρία να πάρουμε τη νίκη”.