Παρτιζάν: Ο Ομπράντοβιτς κράτησε τους παίκτες για βίντεο μετά την ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα!

2022-12-08T23:57:56+00:00 2022-12-09T00:18:29+00:00.

08/Dec/22 23:57

Έξτρα ώρες στο γήπεδο πέρασαν οι παίκτες της Παρτιζάν Βελιγραδίου μετά την ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα στο εντός έδρας ντέρμπι της Ευρωλίγκα.

Το πρώτο και ιστορικό ντέρμπι σερβικών ομάδων της Ευρωλίγκα “βάφτηκε” ερυθρόλευκο δια χειρός Νεμάνια Νέντοβιτς, με τον χαρισματικό Σέρβο γκαρντ να σκοτώνει τη γηπεδούχο Παρτιζάν με τρίποντο 2,2 πριν το τέλος και να οδηγεί στη νίκη με 76-73, τον αήττητο (5/5) Ερυθρό Αστέρα επί εποχής Ντούσκο Ιβάνοβιτς.

Η Παρτιζάν μάλιστα έχασε διψήφιες διαφορές στο ντέρμπι, δεν παρουσίασε καλή εικόνα κυρίως επιθετικά και γνώρισε μία ακόμα ήττα και τη δεύτερη φετινή σε ματς με τον Ερυθρό Αστέρα και έμεινε πίσω βαθμολογικά στην προσπάθεια της για είσοδο στην οκτάδα της Ευρωλίγκα.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς μετά το παιχνίδι ήταν απογοητευμένος με τους παίκτες του και τους κράτησε στο γήπεδο για έξτρα προπόνηση μέσω βίντεο, ώστε να δουν από πρώτο χέρι τα λάθη που έκαναν στο ντέρμπι και τους στέρησαν μία μεγάλη και σημαντική ψυχολογικά και βαθμολογικά νίκη.

Για την ακρίβεια όλη η ομάδα της Παρτιζάν έμεινε στα αποδυτήρια μετά τη λήξη για λίγη ώρα και ο Ζοτς ανακοίνωσε μίτινγκ, για να συζητηθούν τα λάθη που έγιναν στο ματς και κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Είναι ξεκάθαρο πως η νύχτα θα έχει μακρά διάρκεια για τους ηττημένους του σερβικού ντέρμπι, αφού ο GM της Παρτιζάν Ζόραν Σάβιτς και οι φυσιοθεραπευτές αποχώρησαν μετά από περίπου δέκα λεπτά και άφησαν την υπόλοιπη ομάδα στην αίθουσα του βίντεο.