Ράντονιτς: “Ήξερα ότι θα βγάζαμε αντίδραση, τα έδωσαν όλα οι παίκτες”

2023-01-10T23:42:02+00:00 2023-01-10T23:42:02+00:00.

10/Jan/23 23:42

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από τη Φενέρ στο ΟΑΚΑ για την Ευρωλίγκα μίλησε για την αντίδραση, που έβγαλε η ομάδα του.

Ο Παναθηναϊκός έχασε μία τεράστια ευκαιρία να επιστρέψει στη νίκες στην Ευρωλίγκα, αφού το ματς με τη Φενέρ στο ΟΑΚΑ οδηγήθηκε στην παράταση και εκεί λύγισε με 94-88 για την έκτη σερί του ήττα στη διοργάνωση.

Μετά το ματς δηλώσεις στη συνέντευξη τύπου παραχώρησε ο προπονητής του τριφυλλιού Ντέγιαν Ράντονιτς και στάθηκε στην αντίδραση της ομάδας του, αλλά και στις λεπτομέρειες που έκριναν τον νικητή.

Όσα είπε στη συνέντευξη τύπου:

“Μετά από τα προηγούμενα παιχνίδια παίξαμε καλύτερα από το ξεκίνημα. Είχαμε ευκαιρία να κερδίσουμε. Δεν έχω δει πολύ καλά τις τελευταίες φάσεις του αγώνα, έγιναν λάθη. Πρέπει να ελεγχθούν κάποιες φάσεις, κάποια λάθη, όπως η φάση με τον Πονίτκα στο τέλος έπαιξαν ρόλο. Στην παράταση η Φενέρμπαχτσε έβαλε δύσκολα σουτ και κέρδισε. Μιλήσαμε πολύ τις τελευταίες μέρες και για μένα ήταν σίγουρο πως θα παίζαμε καλύτερα σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια και ήξερα ότι θα βγάζαμε αντίδραση. Ήταν σημαντικό για μένα να βγουν οι παίκτες και να τα δώσουν όλα. Οι παίκτες ήταν έτοιμοι και συγκεντρωμένοι να τα δώσουν όλα. Ήταν καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με τα τελευταία παιχνίδια. Είχαμε δύο σουτ για να κερδίσουμε. Κάναμε αρκετά καλό παιχνίδι”.