Ράντονιτς: “Παίξαμε καλύτερα από άλλα ματς με την Φενέρ, αλλά χάσαμε”

2023-01-12T11:36:04+00:00 2023-01-12T11:48:49+00:00.

12/Jan/23 11:36

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μίλησε για το προσεχές ματς του Παναθηναϊκού κόντρα στη Μακάμπι (13/1, 21:00, Novasports Prime).

Tου Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τη Μακάμπι στο ΟΑΚΑ (13/1, 21:00, Novasports Prime), για την 19η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς στάθηκε στα στοιχεία που πρέπει να έχει η ομάδα του για τη νίκη, ενώ αναφέρθηκε και στην ήττα από την Φενέρ.

Γκουντάιτις: “Πολλές καλές ομάδες έχουν αρνητικά σερί μέσα στη σεζόν”

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού:

«Παίξαμε καλύτερα από τα προηγούμενα ματς, αλλά χάσαμε από τη Φενέρμπαχτσε. Στο παιχνίδι με τη Μακάμπι πρέπει να κάνουμε τα πάντα για 40 λεπτά και να μη χάσουμε τη συγκέντρωσή μας.

Η Μακάμπι είναι μια αθλητική ομάδα και πρέπει να είμαστε έτοιμοι για ένα “σκληρό” ματς. Πρέπει να παίξουμε καλή άμυνα, να πάρουμε τον έλεγχο των ριμπάουντ και να “διαβάσουμε” την αναμέτρηση για 40 λεπτά»