Ολυμπιακός – Μακάμπι: Στα αποδυτήρια ο Σλούκας με μυϊκό σπασμό στη μέση!

2023-01-27T21:18:21+00:00 2023-01-28T00:26:07+00:00.

27/Jan/23 21:18

Ο Κώστας Σλούκας αποχώρησε στο 17ο λεπτό του αγώνα στο ΣΕΦ μεταξύ Ολυμπιακού και Μακάμπι με μυϊκό σπασμό στη μέση και δεν αγωνίστηκε στην υπόλοιπη διάρκεια.

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τη Μακάμπι στο ΣΕΦ σε ένα κρίσιμο ματς για την 21η αγωνιστική της Ευρωλίγκα, όμως τα προβλήματα δεν έλειψαν, παρά τη νίκη του με 95-89.

Ο ηγέτης της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα, Κώστας Σλούκας περίπου στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης ένιωσε ενοχλήσεις στη μέση και αποχώρησε με πόνους όχι απλά για τον πάγκο, αλλά για αποδυτήρια και δεν συνέχισε στο ματς!

Ο Έλληνας γκαρντ μέχρι εκείνο το σημείο είχε σε 9 λεπτά παρουσίας 3 πόντους με 3/4 βολές, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κερδισμένα φάουλ, 2 λάθη και 9 στο PIR.

Τη θέση του στην ερυθρόλευκη πεντάδα πήρε ο Τόμας Ουόκαπ, τον οποίον ο Κώστας Σλούκας είχε αντικαταστήσει στο παρκέ λίγο πριν το τέλος της πρώτης περιόδου.

Ο Σλούκας, ο οποίος υπέστη μυϊκό σπασμό θα υποβληθεί το Σάββατο σε εξετάσεις, ώστε να φανεί το μέγεθος του προβλήματος και η κατάσταση ενόψει “διαβολοβδομάδας”.