Ολυμπιακός: ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ημίχρονο κόντρα στην Φενέρ με +21! (videos)

2023-01-31T19:40:30+00:00 2023-01-31T19:45:45+00:00.

31/Jan/23 19:40

EUROLEAGUE / ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (EUROKINISSI)

Ο Ολυμπιακός ήταν ΣΑΡΩΤΙΚΟΣ κόντρα στην Φενέρ στο πρώτο ημίχρονο του ματς της Πόλης με 30-51!

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Μόνο μία ομάδα υπήρχε στο παρκέ της Ulker Arena στο πρώτο ημίχρονο του ματς ΦενέρΟλυμπιακός.

Και αυτή ήταν οι ερυθρόλευκοι, με το σύνολο του Γιώργου Μπαρτζώκα να είναι σαρωτικό!

Από την αρχή, ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα και δεν κοίταξε ξανά πίσω, ακόμα και αν έλειπαν οι Κώστας Σλούκας και Άλεκ Πίτερς.

Και δεν έμεινε μόνο εκεί, με την διαφορά στο ημίχρονο να φτάνει τους 21 (30-51) στο ημίχρονο!

Περίπου 4′ πριν την ανάπαυλα, ο Ολυμπιακός είχε φτάσει στο +30 (16-46), αριθμός που τα λέει όλα για την εικόνα του ματς.

Ο Λαρεντζάκης ήταν φοβερός με 4/4 σουτ και 11 πόντους, όπως και ο Αϊζάια Κάνααν με 9 πόντους και ο Κώστας Παπανικολάου με 12.

Όσο για τα στατιστικά των φιλοξενούμενων ήταν 8/16 δίποντα, 9/16 τρίποντα, 8/12 βολές, 24 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 4 κλεψίματα, 7 λάθη και 67 PIR.

Την ίδια στιγμή, η Φενέρ είχε 6/19 δίποντα, 5/14 τρίποντα, 3/5 βολές, 17 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 9 λάθη και 16 PIR, με τον Μάρκο Γκούντουριτς να είναι ο μοναδικός οριακά ο μοναδικός με 10+ πόντους.

Μάλιστα, δεν έλειψαν και τα νεύρα στο ματς, με τον Σκότι Ουίλμπεκιν να αποβάλλεται στο 16′ μετά από δύο τεχνικές ποινές σε λίγα λεπτά.