Παρτιζάν: “Έλιωσε” τη Βιλερμπάν με σούπερ Πάντερ!

2023-01-31T22:23:55+00:00 2023-01-31T23:15:00+00:00.

31/Jan/23 22:23

kevin punter handles partizan euroleague

Η Παρτιζάν πραγματοποίησε μία δυναμική εμφάνιση και κέρδισε πολύ εύκολα με 92-71 τη Βιλερμπάν στο Βελιγράδι πλησιάζοντας την πρώτη οκτάδα της Ευρωλίγκα.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και του Ιωάννη Παπαπέτρου πρόσφερε ακόμα μία εντός έδρας παράσταση στη φετινή Ευρωλίγκα με καλεσμένη τη Βιλερμπάν στο Βελιγράδι και την “πάτησε” με 92-71 έχοντας σε μεγάλη βραδιά τον Κέβιν Πάντερ.

Αναλυτικά ΕΔΩ τα στατιστικά!

Πλέον η Παρτιζάν με ρεκόρ 11-11 βρίσκεται εντός οκτάδας ισοβαθμώντας με άλλες ομάδες, ενώ η Βιλερμπάν με ρεκόρ 8-14 έχει χάσει πολύτιμο έδαφος.

Με επίθεση και Πάντερ πήγε με +14 στα αποδυτήρια η Παρτιζάν!

Καλύτερη ήταν από την αρχή του αγώνα η Παρτιζάν και χάρη στην επίθεση της προηγήθηκε με 25-16 στη λήξη της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς συνέχισε να κυριαρχεί μέσα από την επίθεση της και με πρωταγωνιστή τον Πάντερ (17π.) πήγε προηγούμενη  με 50-36 αποδυτήρια!

“Πάρτι” για Παρτιζάν στο δεύτερο μέρος

Το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μην έχουν κανένα πρόβλημα και να αυξάνουν το προβάδισμα τους στο +21 (68-46 στο 27′) με επιμέρους σκορ 18-10. Η τρίτη περίοδος έκλεισε με την Παρτιζάν μπροστά με 76-51 και να έχει περάσει ακόμα και με +29 μπροστά.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο όλα είχαν κριθεί με τη διαφορά στους 19 πόντους (82-63 στο 36′) και στο τέλος οι Σέρβοι πανηγύρισαν μία ακόμα νίκη με 92-71.

Που κρίθηκε: Στο πρώτο μέρος όπου η Παρτιζάν προηγήθηκε με 50-36 και δεν άφησε σε κανένα σημείο στη συνέχεια τους Γάλλους να επιστρέψουν.

Παίκτης-κλειδί: Ο Πάντερ με 22 πόντους (8/15 σουτ), 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο ήταν ο κορυφαίος της Παρτιζάν.

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 50-36, 76-51, 92-71