Ντέιβις vs Παναθηναϊκός: Έκανε τη διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο ο πολυτιμότερος της Αρμάνι! (video)

2023-02-23T22:39:34+00:00 2023-02-23T23:09:30+00:00.

23/Feb/23 22:39

Ο Μπράντον Ντέιβις αποτέλεσε το μεγάλο πρωταγωνιστή της Μιλάνο στη νίκη “θρίλερ” επί του Παναθηναϊκού στο “Forum” για την 25η αγωνιστική της Ευρωλίγκα.

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Η Μιλάνο χάρη σε 2/2 βολές του Μέλι και ένα άστοχο σου του Μπέικον κέρδισε στο τέλος τον γεμάτο απουσίες Παναθηναϊκό με 78-76 στο “Forum” και τον υποχρέωσε στην όγδοη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα του στην Ευρωλίγκα.

Για την ομάδα του Έτορε Μεσίνα μπορεί μπόλικη δουλειά να έκανε ο Μέλι και να βρέθηκε σε καλή βραδιά ο Σαμπάζ Νέιπιερ, όμως MVP αναδείχθηκε ο Μπράντον Ντέιβις.

Ο Αμερικανός σέντερ πραγματοποίησε μία καθοριστική εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο του “θρίλερ” με το τριφύλλι, αφού στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα του ματς είχε 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κερδισμένα φάουλ και 1 ασίστ.

Συνολικά ο Ντέιβις σε 17 λεπτά παρουσίας στο παρκέ έκανε τα πάντα για την ομάδα του, αφού είχε 16 πόντους με 8/11 δίποντα, 5 ριμπάουντ (2 επιθετικά), 3 ασίστ, 1 μπλοκ, 2 κερδισμένα φάουλ, 1 λάθος και 21 στο PIR!