Σάσα Βεζένκοφ: Έβαλε το απίστευτο, πριν από το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ του Σλούκα! (video)

2023-05-03T22:12:19+00:00 2023-05-03T22:50:59+00:00.

03/May/23 22:12

Ο Σάσα Βεζένκοφ ήταν καθοριστικός για τον Ολυμπιακό στο τέταρτο δεκάλεπτο, ώστε να φύγει νικητής με 72-71 από την Πόλη κόντρα στη Φενέρ για το Game 3 των playoffs.

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός μετά από ένα τρομερό ματς στην Πόλη κόντρα στη Φενέρ κατάφερε με απόλυτο ήρωα τον Κώστα Σλούκα να κερδίσει με 72-71 και πλέον βρίσκεται μία νίκη μακριά από το Final Four του Κάουνας απαντώντας με μπρέικ στο μπρέικ των Τούρκων στο Game 2 του ΣΕΦ.

Για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκας ο “Σλου” έκανε το πάντα και φυσικά πέτυχε το τρομερό νικητήριο buzzer beater, αλλά χρειάστηκε και τη βοήθεια του Σάσα Βεζένκοφ στο τέταρτο δεκάλεπτο με τους δύο τους να σημειώνουν όλα τα ερυθρόλευκα τρίποντα με 6/13 μαζί (0/11 οι υπόλοιποι παίκτες).

Ο Βούλγαρος φόργουορντ βρέθηκε στο παρκέ για 25′ λεπτά και παρότι δεν ήταν καλός στο τρίτο δεκάλεπτο στο τέταρτο πέτυχε δύο από τα τρία τρίποντα της ομάδας του και είχε συνολικά 17 πόντους με 7/14 σουτ, 4 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 12 στο PIR.

Μάλιστα ο Βεζένκοφ ανάγκασε τον Σλούκα με ένα τρίποντο του στο τέταρτο δεκάλεπτο, να τραβήξει τα μαλλιά του λόγω της δυσκολίας του, με το οποίο και ισοφάρισε ο Ολυμπιακός σε 59-59.