Ολυμπιακός: Ερυθρόλευκη… καταιγίδα στην τρίτη περίοδο και επιστροφή στο ματς με 14-0! (Videos)

2023-05-19T18:15:22+00:00 2023-05-19T18:34:26+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

19/May/23 18:15

Ο Ολυμπιακός μ’ ένα 8-0 σερί στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου, επέστρεψε στο ματς με τη Μονακό, ενώ λίγο αργότερα με το 14-0 πέρασε μπροστά για πρώτη φορά στον αγώνα!

Αποστολή στο Κάουνας: Βαγγέλης Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός έτρεξε ένα 8-0 σερί στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου και επέστρεψε στο ματς με τη Μονακό!

Ο Φαλ με χουκ από κοντά μείωσε σε 41-37, όμως λίγο αργότερα με μεγάλα καλάθια των Παπανικολάου και Βεζένκοφ το σερί ανέβηκε στο +14, με τους “ερυθρόλευκους” να περνούν μπροστά με 43-31!

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα μπήκαν με το… μαχαίρι στα δόντια στο τρίτο δεκάλεπτο και με μεγάλες άμυνες αλλά και σουτ, έτρεξαν ένα επιμέρους 27-2, έχοντας 8/9 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/4 βολές, 10 ασίστ και μόλις ένα λάθος.