Παναθηναϊκός – Μακάμπι: Έξαλλος ο Αταμάν, αποβλήθηκε με δυο τεχνικές ποινές

2023-10-20T21:33:50+00:00 2023-10-20T23:34:42+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

20/Oct/23 21:33

Ο Εργκίν Αταμάν έγινε έξαλλος από την απόφαση του πρώτου διαιτητή για το κανονικό φάουλ που δόθηκε στον Ντίνο Μήτογλου και αποβλήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο από το παιχνίδι με την Μακάμπι.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Πολλά τα νεύρα στο Παναθηναϊκός – Μακάμπι.

Ο Ντίνος Μήτογλου δέχθηκε φάουλ στον αιφνιδιασμό του Παναθηναϊκού κι ενώ το σκορ ήταν στο 33-45, οι διαιτητές της αναμέτρησης πήγαν να εξετάσουν τη φάση κι αποφάσισαν να δώσουν κανονικό φάουλ και όχι αντιαθλητικό, με τον προπονητή των πρασίνων να γίνεται έξαλλος.

Έτσι στο 06:04 μετά την απόφαση του Ρόμπερτ Λότερμοζερ, ο Εργκίν Αταμάν βγήκε απ’ τα… ρούχα του, με αποτέλεσμα να αποβληθεί με δεύτερη τεχνική ποινή από το ματς και ο κόουτς Χρήστος Σερέλης να κοουτσάρει την ομάδα για το υπόλοιπο του αγώνα.

Δείτε τι συνέβη με τον Τούρκο προπονητή και τον πρώτο διαιτητή της αναμέτρησης

Λίγα λεπτά μετά την αποβολή, ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Δημήτρης Γιαννακόπουλος ανέβασε μήνυμα στα social media, αναφέροντας χαρακτηριστικά: