Κέντρικ Ναν: “Οργιώδης” εμφάνιση και ρεκόρ καριέρας από το ημίχρονο κόντρα στη Ρεάλ!!!

2023-12-07T21:07:59+00:00 2023-12-07T21:52:02+00:00.

gadamopoulos

07/Dec/23 21:07

kendrick-nunn-panathinaikos

Ο Ναν ήταν καταπληκτικός στο πρώτο ημίχρονο το βράδυ της Πέμπτης (7/12) στο ΟΑΚΑ και με 20π. σε ένα 20λεπτο πέτυχε την κορυφαία επιθετική επίδοσή του στην Ευρωλίγκα.

Της Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Μπήκε στο παρκέ με 17,4% και μόλις 4/23 τρίποντα στους έξι πρώτους αγώνες του στην Ευρωλίγκα. Στο πρώτο μισό του αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Ρεάλ, το βράδυ της Πέμπτης (7/12) στο ΟΑΚΑ, ο Κέντρικ Ναν τα άφησε όλα πίσω.

Άφησε πίσω του και το ρεκόρ της σύντομης καριέρας του στη διοργάνωση, που ήταν οι 19π. στην πρόσφατη ήττα από την Παρτιζάν στο Βελιγράδι. Ο Αμερικανός σταρ του «τριφυλλιού» άρχισε το ματς με την πρωταθλήτρια Ευρώπης με 10π. στο πρώτο δεκάλεπτο και σκόραρε άλλους τόσους στη δεύτερη περίοδο!

Ο πρώην γκαρντ των Χιτ, Λέικερς και Ουίζαρντς είχε 3/4 τρίποντα αλλά και 5/9 δίποντα και βοήθησε στην αντεπίθεση των «πράσινων», οι οποίοι είχαν ένα εντυπωσιακό σερί 13-0 και προσπέρασαν προσωρινά στο σκορ, πριν η Ρεάλ ανακτήσει το προβάδισμα και προηγηθεί με 46-45 στην ανάπαυλα.