Μάικ Τζέιμς για την τάπα από τον Γκραντ: “Μου έκανε αντιαθλητικό φάουλ ο Αντετοκούνμπο”

2024-01-12T10:09:50+00:00 2024-01-12T10:09:50+00:00.

12/Jan/24 10:09

EUROLEAGUE 2023-2024 / ΠΑΟ - ΜΟΝΑΚΟ (ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)

Ο Μάικ Τζέιμς δέχτηκε μία μεγαλοπρεπή τάπα από τον Τζέριαν Γκραντ προς το τέλος του θριαμβευτικού για τον Παναθηναϊκού αγώνα με τη Μονακό, ωστόσο λίγες ώρες αργότερα υποστηρίζει πως του έγινε καταφανέστατο αντιαθλητικό φάουλ από τον Κώστα Αντετοκούνμπο που ακολουθούσε παρά πόδας τη φάση …

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Μάικ Τζέιμς … εξαφανίστηκε από την άμυνα του Τζέριαν Γκραντ, με τον Αμερικανό γκαρντ να κρατάει άποντο τον πρώτο σκόρερ της Ευρωλίγκας στο πρώτο ημίχρονο.

Τελικά ολοκλήρωσε το ματς με μόλις 11 πόντους (από τους σχεδόν 20 μέσο όρο) έχοντας 2/3 τρίποντα, 1/2 βολές και 2/12 δίποντα!

Μάικ Τζέιμς για την ήττα απ’ τον Παναθηναϊκό: “Μας κλώτσησαν στον κ@λο”

Ένα από αυτά τα πολλά άστοχα δίποντα του Τζέιμς προήλθε από τη φοβερή τάπα του Τζέριαν Γκραντ εναντίον του, σε προσπάθεια για λέι απ.

Λίγες ώρες μετά το τέλος του εντυπωσιακού 88-63 υπέρ του Παναθηναϊκού, ο σούπερ σταρ της Μονακό ανέβασε ένα story στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram, ποστάροντας μία φωτογραφία στην οποία ο Γκραντ τον κόβει και ο Κώστας Αντετοκούνμπο έχει μία επαφή μαζί του.

“Σπρώξιμο στην μέση. Αυτόματο αντιαθλητικό φάουλ. Καμία ερώτηση”, γράφει στη λεζάντα ο Μάικ Τζέιμς, ο οποίος παραδέχτηκε μεν το δίκαιο της νίκης του Παναθηναϊκού (και πώς αλλιώς με 25 πόντους διαφορά;) αλλά είχε πολλά παράπονα από τους διαιτητές του αγώνα.

O Αταμάν αποθέωσε Γκραντ, που κράτησε άποντους στο πρώτο ημίχρονο Τζέιμς και Λάρκιν!