Λόιντ: ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ τριποντάρα με ταμπλό από το κέντρο, πηδώντας πάνω απ’ τον Πάντερ

2024-01-31T20:04:34+00:00 2024-01-31T20:13:17+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

31/Jan/24 20:04

Ο Τζόρνταν Λόιντ πέτυχε τριποντάρα με ταμπλό από το… logo του γηπέδου, ενώ έληγε η επίθεση της Μονακό κι όλα αυτά πηδώντας πάνω από τον Κέβιν Πάντερ!

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Τι έβαλες ρε Λόιντ;

Ο Τζόρνταν Λόιντ έβαλε ένα αδιανόητο σουτ στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου κόντρα στην Παρτιζάν.

Ένα τρελό, αδιανόητο circus shot πέτυχε ο γκαρντ της Μονακό στο δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς ενώ έληγε η επίθεση των Μονεγάσκων, πήρε την μπάλα και το… μπουμπούνισε από το logo του γηπέδου κι όλα αυτά πηδώντας πάνω από τον Κέβιν Πάντερ!

Το πρώτο ημίχρονο πάντως ολοκληρώθηκε λίγο αργότερα με τη Μονακό να έχει κεφάλι στο σκορ (44-38) και τον Τζόρνταν Λόιντ να μετρά μέχρι στιγμής 5 πόντους (1/2 τρίποντα, 2/2 βολές), με 1 ασίστ.