Γιασικεβίτσιους για Παναθηναϊκό: “Κάνει σπουδαία σεζόν, πάντα στο ΟΑΚΑ η αποστολή είναι δύσκολη”

2024-02-08T13:22:35+00:00 2024-02-08T13:24:42+00:00.

08/Feb/24 13:22

O Σαρούνας Γιασικεβίτσιους επιστρέφει για μία ακόμα φορά ως αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ…

Οι “πράσινοι” περιμένουν τη Φενέρ την Παρασκευή (21:15, Novasports Prime), σε έναν κρίσιμο για αμφότερες τις ομα΄δες αγώνα, το αποτέλεσμα του οποίου μπορεί να παίξει καθοριστικό ρόλο για την είσοδο στην τετράδα.

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους δεν θα έχει στη διάθεση του τον Νταϊσόν Πιερ και τον Μπιρσέν.

Παναθηναϊκός vs. Φενέρ: Η επιστροφή του Παπαγιάννη, το game winner του Παππά και το… non call

Μιλώντας για το παιχνίδι της Παρασκευής, τόνισε χαρακτηριστικά για την παλιά του ομάδα ως αθλητής:

“Περιμένουμε ένα δύσκολο παιχνίδι.

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποιεί μία σπουδαία σεζόν! Στο ΟΑΚΑ είναι πάντα μία πολύ δύσκολη αποστολή.

Για μας θα είναι εξαιρετικά σημαντικό να μη δώσουμε κατοχές, να μην υποπέσουμε σε πολλά λάθη.

Ο Παναθηναϊκός είναι σπουδαίος στο να υποχρεώνει τους αντιπάλους σε λάθη και να πηγαίνει στους αιφνιδιασμούς. Προφανώς θα είναι καθοριστικό να ελέγξουμε τα αντίπαλα γκαρντ και τον Λεσόρ“.

Ο Ταρίκ Μπιμπέροβιτς με τη σειρά, τόνισε στην ιστοσελίδα της Ευρωλίγκας:

“Αντιλαμβανόμαστε τη σημασία του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός έχει πολύ καλή ομάδα και ξέρουμε ότι αποδίδουν σε υψηλότερο βαθμό στο “σπίτι” τους.

Μία απαιτητική ατμόσφαιρα μας περιμένει. Εμπιστευόμαστε όμως την ομάδα μας και τους εαυτούς μας. Σίγουρα θα γίνει σπουδαίο παιχνίδι.

Κάθε νίκη έχει τεράστια σημασία αυτήν την περίοδο στην Ευρωλίγκα. Θα παλέψουμε για τη νίκη, ακολουθώντας το σχέδιο μας και στα 40 λεπτά”.