Με σούπερ Τζόνσον-Όντομ η Σάσαρι τη Γαλατά

2016-09-11T22:58:00+00:00 2016-09-11T22:58:00+00:00.

11/Sep/16 22:58

Με τον Τζόνσον-Όντομ να κάνει τα πάντα πάνω στο παρκέ η Σάσαρι νίκησε στα σημεία τη Γαλατασαράι σε φιλικό προετοιμασίας…

Αρκετή δουλειά χρειάζεται ακόμα η Γαλατασαράι για να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο αφού για ακόμα ένα φιλικό οι Τούρκοι γνώρισαν την ήττα, αυτή τη φορά απέναντι στη Σάσαρι, με 92-87.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος αφού το σκορ στο ημίχρονο ήταν 42-41 υπέρ των Ιταλών ενώ στο τέλος της τρίτης περιόδου η ομάδα του Εργκίν Αταμάν πήρε οριακό προβάδισμα με 66-64. Στην τελευταία περίοδο ωστόσο η Γαλατά δέχθηκε 28 πόντους με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ με 78-71 και να μην καταφέρει να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ήταν ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Τζόνσον-Όντομ, με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ ενώ σημαντικές βοήθειες πρόσφεραν οι Τραβόρ (19π), Σακέτι (18π) και Σαβάνοβιτς (14π).

Αντιθέτως, η Γαλατασαράι που βρίσκεται σε προχωρημένες συζητήσεις με τον Τιμπόρ Πλάις, είχε σε πολύ καλή μέρα τους Ντέντμον (17π) και Ντέι (16π, 7ρ).