Η Μπανταλόνα “προσγείωσε” τη Φενέρ

2016-09-18T22:50:24+00:00 2016-09-18T22:51:57+00:00.

18/Sep/16 22:50

Το καταστροφικό τελευταίο δεκάλεπτο δεν επέτρεψε στη Φενέρμπαχτσε να πανηγυρίσει ακόμα μία νίκη επί Ισπανικού εδάφους…

Η Φενέρμπαχτσε είχε πάρει δύο σημαντικές φιλικές νίκες απέναντι σε Μάλαγα και Ρεάλ Μαδρίτης τις τελευταίες ημέρες αλλά τα πράγματα απέναντι στην Μπανταλόνα (ήττα με 87-83) δεν εξελίχθηκαν το ίδιο ευχάριστα.

Η τελευταία περίοδος ήταν καταδικαστική για τους φιλοξενούμενους που δέχθηκαν επί μέρους σκορ 33-17 και επί της ουσίας… αυτοκτόνησαν.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές σε μία γενικότερα πολύ καλή εμφάνιση για τον ισπανικό σύλλογο ήταν οι Γκάρετ Στουτζ (20π, 11ρ) και Λούκα Μπογκντάνοβιτς (19π, 6ρ).

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς με τη σειρά του μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του με τον Νίκο Κάλινιτς να πετυχαίνει όλους του τους πόντους (15) στο πρώτο ημίχρονο και τον Γιαν Βέσελι να προσθέτει 13 πόντους και 6 ριμπάουντ. O Κώστας Σλούκας βοήθησε στον τομέα της δημιουργίας και του σκορ ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 6 πόντους και 6 ασίστ.