Διασυρμός για Μιλάνο παρουσία Τζεντίλε

2017-04-07T22:46:42+00:00 2017-04-07T22:47:33+00:00.

07/Apr/17 22:46

Η Αρμάνι Μιλάνο ολοκλήρωσε με τον πλέον απογοητευτικό τρόπο την παρουσία της στη φετινή Ευρωλίγκα αφού γνώρισε εντός έδρας ήττα με 68-91 απέναντι στην Ούνιξ Καζάν.

Ο Αλεσάντρο Τζεντίλε βρέθηκε στις εξέδρες του “Mediolanum Forum” αλλά δεν κατάφερε να φέρει γούρι στην πρώην ομάδα του που προηγήθηκε με 39-36 στο ημίχρονο αλλά στη συνέχεια κατέρρευσε.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως οι Ρώσοι έτρεξαν επί μέρους σκορ 29-10 στην τρίτη περίοδο και προηγήθηκαν με 65-49 διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Κορυφαίος παίκτης της αναμέτρησης ήταν ο Λατάβιους Ουίλιαμς με 20 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ πολύ σημαντικές επιθετικές βοήθειες έδωσαν οι Κολόμ (12π, 5ρ, 6ασ), Κλαρκ (11π) και Λάνγκφορντ (13π). Για λογαριασμό των γηπεδούχων ξεχώρισαν οι Πάσκολο (18π) και Σάντερς (14π) χωρίς ωστόσο να πάρουν τις ανάλογες βοήθειες από τους συμπαίκτες τους.