Πασκουάλ: ”Δεν λέω ότι έκαναν λάθος οι διαιτητές, ήμασταν άτυχοι και στα 2 παιχνίδια”

2018-01-19T23:00:55+00:00 2018-01-19T23:28:30+00:00.

19/Jan/18 23:00

ÅÕÑÙËÉÃÊÁ / ÐÁÏ - ÔÓÓÊÁ ÌÏÓ×ÁÓ / EUROLEAGUE / PANATHINAIKOS - CSKA MOSCOW / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÊÙÓÔÁÓ ÌÁÊÑÕÄÇÌÁÓ / EUROKINISSI)

Ο Τσάβι Πασκουάλ μίλησε για την ήττα από την ΤΣΣΚΑ και απομόνωσε τα στοιχεία που έδωσαν τη νίκη στους Ρώσους.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού:

”Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμος μας, για την τρομερή ατμόσφαιρα. Συγχαρητήρια και στην ΤΣΣΚΑ. Ήταν ένα ματς που χάσαμε, επειδή στο 2ο δεκάλεπτο δεν σκοράραμε εύκολα καλάθια, κάτω από την ρακέτα και μερικά ελεύθερα τρίποντα. Δεν εκμεταλλευτήκαμε το πλεονέκτημα που είχαμε.

Στο 3ο, όταν προηγηθήκαμε με 10 και το γήπεδο είχε απίστευτη ατμόσφαιρα, το παιχνίδι σταματούσε για 5-6 λεπτά, λόγω κάποιων φάσεων, είτε ήταν αντιαθλητικά είτε όχι. Πήρανε ένα επιθετικό ριμπάουντ, χάσαμε ένα λέι απ και επέστρεψαν.

Είχαμε τις ευκαιρίες να κερδίσουμε, όμως Ντε Κολό και Σέρχιο τελείωσαν το ματς. Είναι άλλωστε 2 από τους καλύτερους. Είμαι υπερήφανος για τους παίκτες μου και συνεχίζουμε.

Δεν είπα ότι έκαναν λάθος οι διαιτητές. Είπα ότι είχαμε ατυχία. Ενώ τα πηγαίναμε καλά σταμάτησε το παιχνίδι. Δεν ξέρω αν ήταν αντιαθλητικό. Δεν παραπονέθηκα για τη διαιτησία. Αυτήν την εβδομάδα σε δύο παιχνίδια δεν είχαμε τύχη σε κανένα από τα δύο ματς.

Είμαστε ανταγωνιστικοί απέναντι σε όλους, μέχρι και το τέλος. Ξέραμε από την αρχή ότι το πρόγραμμα θα είναι δύσκολο. Τις πρώτες 5 αγωνιστικές είχαμε αντιμετωπίσει ομάδες όπως η ΤΣΣΚΑ και ο Ολυμπιακός. Και αυτή την διπλή αγωνιστική, μπορεί να μην κερδίσαμε, πήγαμε καλά όμως”.