Γκιστ: ”Είμαστε ασεβείς προς τον κόσμο μας”

2018-03-08T23:43:32+00:00 2018-03-08T23:56:21+00:00.

08/Mar/18 23:43

Ο Τζέιμς Γκιστ μίλησε μετά το ματς για την ήττα του Παναθηναϊκού από τη Ρεάλ και δεν δίστασε να σχολιάσει πως αυτές ο εμφανίσεις δεν αξίζουν στον κόσμο της ομάδας.

Αναλυτικά όσα είπε ο φόργουορντ των ”πράσινων”:

Για το ματς απέναντι στη Ρεάλ: ”Έτσι όπως είναι η Ευρωλίγκα, δεν μπορείς να χάνεις την συγκέντρωσή σου, ούτε για 3-4 λεπτά. Πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και δεν μπορέσαμε να τους φτάσουμε”.

Για την απουσία Ντόντσιτς και τον κορυφαίο Καμπάτσο: ”Δεν είχαμε έλεγχο του ματς. Ο Καμπάτσο ήταν ο κορυφαίος για τη Ρεάλ. Ήταν κακό για εμάς που δεν έπαιξε τελικά ο Ντόντσιτς. Κρατάει πολύ την μπάλα, θα μπορούσαμε να αντιμετωπίσουμε τον παίκτη αυτόν. Τώρα, δεν ξέραμε πώς θα πάει, έβαλε τις βάσεις για τη νίκη της Ρεάλ απόψε”.

Για την εικόνα της ομάδας: ”Δεν έχει να κάνει με τα πλέι οφς. Πρέπει να κοιτάμε το επόμενο ματς. Είμαι χρόνια στην ομάδα και ξέρω πως είμαστε ασεβείς προς τον κόσμος μας, δεν γίνεται να έχουμε τέτοιες εμφανίσεις. Δεν είναι Παναθηναϊκός αυτό. Κοιτάμε το ματς με τη Μάλαγα”.

Για την συνέχεια: ”Ο προπονητής είναι εκνευρισμένος, όπως πρέπει δηλαδή. Κοιτάμε τους εαυτούς μας στον καθρέφτη. Πρέπει να είμαστε εκνευρισμένοι με την εικόνα μας, οφείλουμε να βάλουμε τα δυνατά μας και να γίνουμε ομάδα πλέι οφς. Είναι η ώρα να βγούμε μπροστά μας”.