Παναθηναϊκός: ΟΛΑ τα καλάθια στο showtime στην 4η περίοδο! (video)

2018-03-16T23:33:52+00:00 2018-03-16T23:43:28+00:00.

16/Mar/18 23:33

ÅÕÑÙËÉÃÊÁ / ÏÕÍÉÊÁ×Á ÌÁËÁÃÁ - ÐÁÏ / EUROLEAGUE / UNICAJA MALAGA - PANATHINAIKOS (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÂÁÃÃÅËÇÓ ÓÔÏËÇÓ / EUROKINISSI)

Οσο κακός ήταν στο πρώτο μισό του αγώνα, τόσο απίθανος ήταν ο Παναθηναϊκός στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης με τη Μάλαγα στο “Μάρτιν Καρπένα”. Απολαύστε τα φοβερά καλάθια της ομάδας του Πασκουάλ στο τέταρτο δεκάλεπτο και τα στατιστικά για… Όσκαρ!

Του Κώστα Γιαταγάνα/ info@eurohoops.net

Οι πρωταθλητές Ελλάδας βρέθηκαν ακόμα και στο -14 στην αρχή της τρίτης περιόδου, ωστόσο έκαναν μεγάλο come back, το οποίο κορυφώθηκε μετά το 60-52 του 28′! Στην τέταρτη περίοδο, όπου η Μάλαγα μπήκε με ισχνό προβάδισμα (60-58), ο Παναθηναϊκός με επιμέρους 19-32 κυριάρχησε και νίκησε, έχοντας σε αυτό το διάστημα 7/8 δίποντα, 6/9 τρίποντα, 10 ασίστ, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος μόλις 14″ πριν τη λήξη!

Δείτε μαζεμένα σε ένα βίντεο όλα τα “πράσινα” καλάθια της τελευταίας περιόδου, με τη συντριπτική πλειοψηφία να είναι πολύ εντυπωσιακές φάσεις που θύμισαν… All Star Game!