Ρεάλ – Παναθηναϊκός: Στις λεπτομέρειες και δια χειρός… Κάρολ κρίθηκε το 2-1! (video)

2018-04-25T22:03:21+00:00 2018-04-25T22:30:23+00:00.

25/Apr/18 22:03

ÅÕÑÙËÉÃÊÁ / ÑÅÁË ÌÁÄÑÉÔÇÓ - ÐÁÏ / EUROLEAGUE / REAL MADRID - PANATHINAIKOS (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)

Η Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε στην έδρα της τον Παναθηναϊκό με 81-74 και απέχει μία νίκη από την πρόκριση της στο final four, του Βελιγραδίου.

Οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ παρουσίασαν ένα εξαιρετικό πρόσωπο στο μεγαλύτερο σημείο του αγώνα, απλά τους “κόστισε” η αστοχία ειδικά στα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα.

Μάλιστα το “τριφύλλι” παρότι βρέθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά, “γύρισε” το παιχνίδι, αλλά οι Κάρολ και Γιουλ με μεγάλα σουτ έκριναν την αναμέτρηση και χάρισαν στην “Βασίλισσα” την νίκη με 81-74 και το προβάδισμα στην σειρά με 2-1.