Εφές: Προβλήματα στην άμυνα και φιλική ήττα από Μπάνβιτ (photo)

2018-09-16T17:04:48+00:00 2018-09-16T17:04:48+00:00.

16/Sep/18 17:04

Η Μπάνβιτ ήταν η μεγάλη νικήτρια του φιλικού, κόντρα στην Αναντολού Εφές με 84-82, σε ένα ματς που παρότι ήταν προετοιμασίας, είχε εξαιρετικό ρυθμό.

Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως η Αναντολού Εφές διατηρούσε ένα μικρό προβάδισμα με 23-21. Το παιχνίδι μπορεί να ήταν φιλικό, αλλά αυτό δεν σήμαινε πως Εφές και Μπάνβιτ, ήταν χαλαρές και το πρώτο μέρος έκλεισε με το ισόπαλο 44-44.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο, η Μπάνβιτ με πρωταγωνιστή τον Μόργκαν πήρε μία καλή διαφορά (71-64) και στο φινάλε πήρε τη φιλική νίκη με 84-82, απέναντι σε μία Αναντολού Εφές που έδειξε πως επιθετικά έχει πολύ ταλέντο, αλλά αμυντικά ακόμα αντιμετωπίζει προβλήματα.

Κορυφαίοι των νικητών, ήταν ο Μόργκαν με 18 πόντους (πρώτος σκόρερ Μπάνβιτ) και ο Ρίντβαν με 15 πόντους, ενώ από την ηττημένη Εφές ξεχώρισαν ο Μότουμ με 20 πόντους, ο Μπομπουά με 16 και ο Σέιν Λάρκιν με 15.

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 44-44, 71-64, 84-82

Photo Credit: Anadolu Efes twitter