Μιλάνο: Με ασταμάτητους Τζέιμς-Μίτσοφ κέρδισε σε φιλικό την Φενέρ! (photos)

2018-09-16T18:03:12+00:00 2018-09-16T18:03:12+00:00.

16/Sep/18 18:03

Μία μεγάλη φιλική νίκη πέτυχε η Αρμάνι Μιλάνο, απέναντι στην Φενερμπαχτσέ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς με 79-74, έχοντας σε μεγάλο βράδυ τους Τζέιμς και Μίτσοφ.

Στο ξεκίνημα του φιλικού, η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς έδειξε πως είχε καλύτερο ρυθμό στη επίθεση και προηγήθηκε με 22-18, όμως η Μιλάνο αντέδρασε στην δεύτερη περίοδο και με επιθετικό “ξέσπασμα” γύρισε το παιχνίδι (44-38).

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, η Φενέρ αντιμετώπισε πολλά προβλήματα και στις δύο πλευρές του παρκέ, με την ιταλική ομάδα να εδραιώνει το προβάδισμα της και να ανεβάζει την διαφορά στο +11 (65-54), ενώ στο φινάλε η Αρμάνι Μιλάνο πήρε την φιλική νίκη με 79-74 παίζοντας πολύ καλή άμυνα.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μάικ Τζέιμς που έκανε double double με 17 πόντους, 11 ασίστ και 6 ριμπάουντ και ο απίστευτος Μίτσοφ που είχε 27 πόντους με 8/11 σουτ και 7 ριμπάουντ.

Από την Φενέρ ξεχώρισαν οι Λοβέρν και Ντίξον που είχαν και οι δύο από 22 πόντους, παλεύοντας για την ανατροπή χωρίς τελικά αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 38-44, 54-65, 74-79

Photo Credit: Fenerbahce Erkek Basketbol twitter