Φύλλο αγώνα: Λεκτική επίθεση κι αιχμές για τους διαιτητές από τον Γιαννακόπουλο (photo)

2018-11-09T23:14:30+00:00 2018-11-10T01:29:30+00:00.

John Rammas

09/Nov/18 23:14

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, ο Παναθηναϊκός ακόμη περισσότερο στο δεύτερο (93-80), αλλά το πρώτο φετινό ντέρμπι “αιωνίων” είχε και… τρίτο στο φύλλο αγώνα βάσει όλων όσα κατέγραψαν οι διαιτητές της Ευρωλίγκας (6η αγων.).

Τα πιο χαρακτηριστικά σημεία αναφέρουν:

-Κατά τη διάρκεια της β’ περιόδου του παιχνιδιού, τουλάχιστον τρία άτομα που κάθονταν στην πρώτη σειρά courtside απέναντι από τους πάγκους είπαν στους διαιτητές πολλές φορές τις λέξεις “Άντε γαμ******, γαμ* τις μάνες σας”. Την ίδια ώρα σηκώθηκαν από τις καρέκλες τους κι έκαναν χειρονομίες πολλές φορές.

-Όταν ολοκληρώθηκε η β’ περίοδος ο πρόεδρος της γηπεδούχου ομάδας (κ. Γιαννακόπουλος) μας περίμενε μέσα και μας είπε: “Ξέρουμε τα πάντα -πολλές φορές. Ξέρουμε πως ποντάρατε είκοσι χιλιάδες. Είκοσι χιλιάδες ο Πολωνός, είκοσι χιλιάδες ο Ιταλός -πολλές φορές). Μόνο ο Ισπανός είναι δίκαιος. Θα στείλουμε τα πάντα στον Μπερτομέου και στον Στόουκς”.