Μπάγερν – Φενέρ: Ο δραματικός τρόπος που οδηγήθηκε σε δύο παρατάσεις! (videos)

2019-01-31T23:10:59+00:00 2019-01-31T23:10:59+00:00.

31/Jan/19 23:10

Σε μία τρομερή αναμέτρηση που κρίθηκε στην δεύτερη παράταση, η Μπάγερν Μονάχου κέρδισε στην έδρα της, την πρωτοπόρο Φενέρμπαχτσέ με 90-86!

Οι Βαυαροί πραγματοποίησαν μία από τις κορυφαίες φετινές εμφανίσεις τους στην Ευρωλίγκα και πετυχαίνοντας μία σπουδαία υπέρβαση, κέρδισαν την τρομερή φετινή Φενέρ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς σε ένα ματς, που δεν ήταν για… καρδιακούς.

Αρχικά στο φινάλε της κανονικής διάρκειας, οι γηπεδούχοι ήταν “αγκαλιά” με την νίκη, όμως ο Κώστας Σλούκας με μία καταπληκτική προσπάθεια, σκόραρες και έστειλε το ματς στην παράταση με σκορ 66-66.

Πάντως και η πρώτη παράταση του αγώνα δεν είχε έλλειψη από στοιχεία “θρίλερ”, αφού ο Λούτσιτς έκανε με τρίποντο το σκορ 80-79 υπέρ της Μπάγερν, μετά από άστοχο σουτ του Ντίξον, όμως ο Λοβέρν στα 2′ δευτερόλεπτα με 1/2 βολές που πέτυχε ισοφάρισε σε 80-80 και έστειλε το ντέρμπι και σε δεύτερη παράταση.