Βραδιά όνειρο για Παπαγιάννη με 6 ρεκόρ καριέρας! (VIDEO)

2019-03-07T20:08:12+00:00 2019-03-07T20:20:11+00:00.

07/Mar/19 20:08

Την καλύτερη περίοδο του στην Ευρωλίγκα διανύει ο Γιώργος Παπαγιάννης ο οποίος πέτυχε… έξι ρεκόρ καριέρας στην αναμέτρηση με την Νταρουσάφακα!

Οι “πράσινοι” επιστρέφουν στην Ελλάδα με ακόμα ένα σημαντικό διπλό και ο Γιώργος Παπαγιάννης διεκδικεί δικαίως τον τίτλο του πολυτιμότερου, αφού ήταν ανάμεσα σε αυτούς που “έλαμψαν” σε επίθεση και άμυνα.

O Έλληνας σέντερ έμεινε στο παρκέ για περίπου 22 λεπτά και στο διάστημα αυτό κατάφερε να σημειώσει έξι ρεκόρ καριέρας αλλά και το πρώτο νταμπλ-νταμπλ σε 24 Ευρωπαϊκούς αγώνες.

• 1 κλεψίματα

Είναι εμφανές πως ο Ρικ Πιτίνο εμπιστεύεται όλο και περισσότερο τον Παπαγιάννη, ο οποίος στα 22:12 που χρησιμοποιήθηκε πρόλαβε να σημειώσει 14 πόντους (7/8 δίποντα), 12 ριμπάουντ, 3 μπλοκ και 26 PIR.

Πλέον, μένει να φανεί αν θα καταφέρει να δώσει συνέχεια στις εξαιρετικές εμφανίσεις σε μία ιδιαιτέρως κρίσιμη περίοδο για τον Παναθηναϊκό.