Μακάμπι Τελ Αβίβ: Φιλική ήττα από την Παρτιζάν (photos)

2019-09-07T19:22:57+00:00 2019-09-07T19:22:57+00:00.

07/Sep/19 19:22

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιάννη Σφαιρόπουλου, συνεχίζει την προετοιμασία της εν όψει της νέας σεζόν και συμμετέχει σε φιλικό τουρνουά, στην Πολωνία.

Η ομάδα του Έλληνα προπονητή, αντιμετώπισε την Παρτιζάν Βελιγραδίου στην πρώτη ημέρα του τουρνουά και από το πρώτο ημίχρονο αντιμετώπισε δυσκολίες, πηγαίνοντας πίσω στο σκορ στα αποδυτήρια με 39-36.

Στο δεύτερο μέρος, δεν άλλαξε κάτι ουσιαστικά στο παιχνίδι με τους Σέρβους να διατηρούν ένα μικρό προβάδισμα και την Μακάμπι, να προσπαθεί να ανατρέψει την κατάσταση. Τελικά στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Παρτιζάν “άντεξε” και σκοράροντας 21 πόντους, πήρε την φιλική νίκη με 84-76, δείχνοντας πολύ καλά δείγματα.

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 39-36, 63-53, 84-76

Φιλική νίκη για την ΤΣΣΚΑ

Σε άλλο φιλικό που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (7/9), η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη πήρε μερικές ανάσες από τις δυνατές προπονήσεις της προετοιμασίας και κέρδισε πολύ εύκολα σε φιλικό παιχνίδι, την Βοστόκ με 86-61, αφού ήταν καλύτερη σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα και από το ημίχρονο προηγούνταν με +23 (47-24).

Τα δεκάλεπτα: 26-8, 47-24, 66-39, 86-61