Μακάμπι: “Λύγισε” από την Ανβίλ και νέα φιλική ήττα με καλό Ντόρσεϊ! (photos)

2019-09-08T21:30:07+00:00 2019-09-08T22:05:17+00:00.

08/Sep/19 21:30

Νέα φιλική ήττα γνώρισε η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιάννη Σφαιρόπουλου, στο τουρνουά προετοιμασίας στην Πολωνία, αυτή την φορά από την Ανβίλ με 83-81.

Η Ανβίλ ήταν ανταγωνιστική από το ξεκίνημα και δεν άφηνε την ομάδα του Έλληνα προπονητή να ξεφύγει στο σκορ και έκλεισε την πρώτη περίοδο ισοφαρίζοντας σε 17-17.

Η Μακάμπι “ξέσπασε” και με επιμέρους 30-23 στο δεύτερο δεκάλεπτο, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 47-40, δείχνοντας πολύ καλά δείγματα.

Οι Πολωνοί. αντέδρασαν με εξαιρετικό τρόπο στο δεύτερο ημίχρονο, αφού πετυχαίνοντας 26 πόντους στην τρίτη περίοδο και δεχόμενοι μόλις 14, γύρισαν πλήρως την εικόνα της αναμέτρησης και προηγήθηκαν με 66-61.

Στο τελευταίο κομμάτι του ματς, η Ανβίλ ήταν μπροστά με 78-77 3 λεπτά πριν το φινάλε και παίζοντας καλή άμυνα πήρε στο τέλος την φιλική νίκη, με 83-81.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου ήταν, ο Ουόλτερς με 15 πόντους, ο Μπράιαντ με 14 πόντους, 4 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο Τάιλερ Ντόρσεϊ με 12 πόντους και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 49-47, 66-61, 83-81