Αναντολού Εφές: Πήρε την φιλική ΜΑΤΣΑΡΑ Ευρωλίγκας με Ζαλγκίρις! (photos)

2019-09-11T21:47:42+00:00 2019-09-11T21:47:42+00:00.

11/Sep/19 21:47

Η Αναντολού Εφές πήρε σπουδαία φιλική νίκη στην παράταση, απέναντι στην Ζαλγκίρις Κάουνας με 100-98, σε ένα ματς με “άρωμα” Ευρωλίγκας.

Από το πρώτο ημίχρονο, η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ και η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, πήγε στα αποδυτήρια με μικρό προβάδισμα 44-42.

Στο δεύτερο μέρος, η εικόνα και ο ρυθμός στο παρκέ δεν άλλαξε, με τις δύο ομάδες συνεχώς κοντά στο σκορ και καμία εκ των Εφές ή Ζαλγκίρις να μην μπορεί να ξεφύγει. Τελικά στα τελευταία δευτερόλεπτα, δεν υπήρξε νικητής με το φιλικό να πηγαίνει στην παράταση με σκορ 88-88, μετά από την ισοφάριση του Λάρκιν

Στο έξτρα πεντάλεπτο και πάλι το “θρίλερ” καλά κρατούσε, με την Αναντολού Εφές να πανηγυρίζει μία δύσκολη φιλική νίκη με 100-98.

Κορυφαίος των νικητών ήταν, ο εξαιρετικός Λάρκιν με 24 πόντους, ενώ οι Μπομπουά και Πίτερς είχαν από 19 πόντους. Από την άλλη πλευρά, ο Χέις με 27 πόντους και ο ΛεΝτέι με 23 ήταν τρομεροί, ενώ ο Πέρεθ πρόσθεσε 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-23, 42-44, 67-67, 88-88, 100-98