Μακάμπι Τελ Αβίβ: Με “καυτό” Ντόρσεϊ επιβλήθηκε της Στρασμπούρ! (video)

2019-09-11T22:31:01+00:00 2019-09-11T23:03:06+00:00.

11/Sep/19 22:31

Σε φιλικό παιχνίδι στην Γαλλία, η Μακάμπι Τελ Αβίβ κέρδισε την Στρασμπούρ με 82-72, έχοντας σε μεγάλο βράδυ τον Τάιλερ Ντόρσεϊ.

Ο φιλικός αγώνας ήταν ντέρμπι από το πρώτο ημίχρονο, με την γαλλική ομάδα να διατηρεί ένα ελάχιστο προβάδισμα και να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 38-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου γύρισε το ματς και έδειξε εξαιρετική εικόνα, παίρνοντας προβάδισμα με 61-56, χάρη στην καλή της επιθετική λειτουργία. Τελικά παρότι η Στρασμπούρ γύρισε και εκείνη το παιχνίδι και μείωσε σε 72-69 3 λεπτά πριν το τέλος, ηττήθηκε από την Μακάμπι με 82-72, έπειτα από επιμέρους σκορ 10-3 των Ισραηλινών.

Κορυφαίοι για την Μακάμπι Τελ Αβίβ, ήταν ο Τάιλερ Ντόρσεϊ με 20 πόντους, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο Μπλα με 8 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 35-38, 61-56, 82-72

Photo Credit: Maccabi Tel Aviv bc