Ρεάλ Μαδρίτης: Κέρδισε την Οβιέδο με “όπλα” άμυνα και… Κάρολ! (videos)

2019-09-11T22:59:54+00:00 2019-09-11T23:08:47+00:00.

11/Sep/19 22:59

zenit_real

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζει την προετοιμασία της εν όψει της νέας πολύ δύσκολης σεζόν και πήρε εύκολη φιλική νίκη με 73-68 επί της Οβιέδο.

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Οβιέδο, η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε πολύ στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην πιο αδύναμη ισπανική ομάδα και πήγε με το ελάχιστο προβάδισμα, στα αποδυτήρια (38-37).

Στην τρίτη περίοδο του ματς, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο έκανε με “όπλο” την άμυνα της, επιμέρους σκορ 22-13 και προηγήθηκε για πρώτη φορά με διψήφια διαφορά (50-40) και έδειξε ψήγματα της τρομερής της ποιότητας, στο παρκέ.

Στην τελευταία στροφή του φιλικού, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και εκμεταλλευόμενοι την “χαλάρωση” της Ρεάλ και τις δοκιμές που έκανε το προπονητικό της τιμ και μείωσε στο τέλος, όμως ηττήθηκε με 73-68.

Κορυφαίος για την “Βασίλισσα” ήταν ο Τζέισι Κάρολ που δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση, με 14 πόντους και 17 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

Τα δεκάλεπτα: 15-22, 37-38, 40-50, 68-73