Μιλάνο: Τα καθοριστικά σουτ του Μίτσοφ που “πλήγωσαν” τον Παναθηναϊκό! (video)

2019-10-18T12:40:07+00:00 2019-10-18T12:40:07+00:00.

18/Oct/19 12:40

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την πρώτη του εντός έδρας ήττα στην φετινή Ευρωλίγκα, από την Αρμάνι Μιλάνο του Έτορε Μεσίνα με 79-78.

Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη, είχε αρκετά προβλήματα σε όλη την αναμέτρηση, αλλά έδειξε στο τελευταίο δεκάλεπτο να διαθέτει το πάνω χέρι για την νίκη, προηγούμενη με 68-61, όμως τελικά τα μεγάλα τρίποντα της Μιλάνο, η άμυνα της και η ψυχραιμία της στις βολές, στέρησε από τον Παναθηναϊκό ένα πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα.

Ένας από τους κορυφαίους παίκτες της ομάδας του Έτορε Μεσίνα, ήταν ο Βλάντιμιρ Μίτσοφ ο οποίος σε 24 λεπτά συμμετοχής, είχε 18 πόντους, με 4/7 δίποντα και 3/6 τρίποντα με τα περισσότερα εξ αυτών στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ συμπλήρωσε την εμφάνιση του με 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Δείτε τα highlights του Μίτσοφ από την επίσημη σελίδα της Ευρωλίγκα στο twitter:

Photo Credit: Euroleague.net